Kontakt : 61 6636111

ownCloud to darmowa aplikacja do synchronizacji danych, współdzielenia plików i zdalnego przechowywania danych w chmurze. Aplikacje można pobrać między innymi z owncloud.com/download/ .

1. Instalacja

klikamy Dalej i wybieramy miejsce instalacji aplikacji.

klikamy Dalej i Zainstaluj oraz Zakończ jeśli instalacja się powiodła.

 

Zostaniemy poproszeni o zrestartowanie komputera klikamy TAK.

2. Konfiguracja

Odnajdujemy na pulpicie ikonę aplikacji i uruchamiamy ja. Zostaniemy poproszeni o wpisanie Adresu serwera

dla pracowników – https://chmura.put.poznan.pl
dla studentów – https://chmura.student.put.poznan.pl

Klikamy Dalej i podajemy Nazwę użytkownika (adres mailowy politechniczny) oraz hasło (do ekonta).

Kolejnym krokiem jest ustawienie czy ma być synchronizowane wszystko co znajduje się na chmurze czy tylko wybrane katalogi.

Jeśli wybieramy opcję pierwsza czyli synchronizujemy wszystko to wybieramy Synchronize everything from server jest to rekomendowana opcja.

Natomiast jeśli chcemy synchronizować tylko wybrane katalogi wówczas wybieramy opcję Wybierz co synchronizować otwarte zostanie okno z katalogami znajdującymi się na chmurze.

Tu należy wybrać które mają być synchronizowane.

Opcja Lokalny folder po jej kliknięciu możemy zmienić (z domyślnego) katalog na komputerze zawierający zsynchronizowane z chmurą katalogi.

Po wyborze opcji synchronizacji i ustawieniu folderu lokalnego klikany Połącz wówczas nastąpi zsynchronizowanie katalogów znajdujących się w chmurze z katalogiem znajdującym się na komputerze.

Gdy wszystkie katalogi zostaną zsynchronizowane wówczas możemy kliknąć przycisk Zamknij.

 

W pasku zadań systemu Windows pojawi się ikonka od aplikacji po kliknięciu prawym klawiszem myszki uzyskamy dostęp do menu.

Za pomocą którego możemy między innymi się wylogować się, wyjść z aplikacji, otworzyć katalog lokalny (znajdujący się na komputerze) lub przejść do chmury poprzez przeglądarkę www.

Kategorie: Chmura

Translate »